Platforma ZP ČR řeší úsporná opatření v lékové politice

03.04.2013

Zdravotní pojišťovna je oprávněna pro smluvní poskytovatele zdravotních služeb stanovit, na základě zjištění ekonomicky nejméně náročné varianty či provedení lékařského přípravku, která varianta se hodí přednostně. Informace vyplývají z poslaneckého návrhu, který má zavést tzv. positivní listy.

Platforma zdravotních pojištěnců ČR tato opatření, která by vedla k úsporám v lékové politice, podporuje. Jak se v platformě dále uvádí, musí však jít o opatření transparentní a o vynakládání finančních prostředků se musí rozhodovat  na základě otevřených kritérií.


« zpět na přehled

Aktuality

16. 03. 2018

vedavyzkum.cz: Začíná fungovat nová Vědecká rada Ministerstva zdravotnictví

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jmenoval dvacet pět nových zástupců odborné veřejnosti z oblasti zdravotních služeb, vědy a výzkumu do Vědecké rady Ministerstva zdravotnictví. Ta tak naváže na činnost Odborného kolegia ministerstva. Jejím hlavním úkolem bude pomáhat ministrovi v rozhodování v klíčových otázkách českého zdravotnictví. Více informací naleznete na: https://vedavyzkum.cz/z-domova/z-domova/zacina-fungovat-nova-vedecka-rada-ministerstva-zdravotnictvi

» více aktualit

Ibuprofen