Platforma ZP ČR řeší úsporná opatření v lékové politice

03.04.2013

Zdravotní pojišťovna je oprávněna pro smluvní poskytovatele zdravotních služeb stanovit, na základě zjištění ekonomicky nejméně náročné varianty či provedení lékařského přípravku, která varianta se hodí přednostně. Informace vyplývají z poslaneckého návrhu, který má zavést tzv. positivní listy.

Platforma zdravotních pojištěnců ČR tato opatření, která by vedla k úsporám v lékové politice, podporuje. Jak se v platformě dále uvádí, musí však jít o opatření transparentní a o vynakládání finančních prostředků se musí rozhodovat  na základě otevřených kritérií.


« zpět na přehled

Aktuality

13. 12. 2017

4.12.2017 Právo str. 05: Pro pacienty se eReceptem nic nemění

Všichni pacienti, kteří preferují současnou podobu předpisu na léky, mohou i po Novém roce získat od svého lékaře recept na papíře, a to i přes to, že pro lékaře bude povinný elektronický recept, tzv. eRecept. Papírová průvodka bude stále jednou z možností, jak léky získat. Proto rozhodně nejsou na místě obavy z toho, že pacienti, kteří nemají počítač ani chytrý telefon, zůstanou od ledna bez svých léků. Naopak ti, kteří preferují elektronickou komunikaci, budou moci získat eRecept v podobě SMS zprávy a e-mailu nebo také prostřednictvím speciální aplikace, která bude dostupná ke stažení zdarma.

» více aktualit

Ibuprofen